W medycynie naturalnej dostępne są ponad 100 bioaktywnych składników, łatwych w przygotowaniu, oszczędnych i dostępnych dla każdego. Uniknięcie banowania można osiągnąć poprzez stosowanie się do wskazówek.
Zawsze trzymaj takie składniki pod ręką w domu.
Czy kiedykolwiek słyszeliście o czarnuszce jako składniku? Czarnuszka jest łatwo dostępna w sklepach spożywczych i aptekach. Nie jest to tylko zwykła przyprawa kulinarna. Ma wiele korzystnych właściwości zdrowotnych, a kluczowym elementem jest gorzka nigelina, która łagodzi mimowolne skurcze mięśni oskrzeli, co jest szczególnie pomocne w przypadku uciążliwego kaszlu.
Czarnuszka wzmacnia układ odpornościowy, łagodzi objawy alergii i ataki astmy, a także wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Dodatkowo działa pozytywnie na nerwicę, depresję i migreny, normalizuje poziom cholesterolu i pomaga w leczeniu cukrzycy. Jest również skuteczną terapią wspomagającą w przypadku HIV i wszelkiego rodzaju nowotworów.
Czarnuszka, łącząc się z niezwykłą substancją jaką jest tymoquinon, tworzy niepowtarzalną harmonię, której nie znajdziemy w żadnej innej roślinie. Tymochinon to potężny przeciwutleniacz, który ma wpływ na choroby neurodegeneracyjne i układ sercowo-naczyniowy.
Do przygotowania oleju z czarnuszki potrzebne są:
- czarnuszka (5 łyżek)
- oliwa z oliwek (200 ml)
Należy zmielić czarnuszkę w młynku.
Umieścić w garnku i zalać oliwą z oliwek, a następnie umieścić garnek z mieszanką nad garnkiem z wodą.
Gotować na bardzo małym ogniu przez 45 minut, aby wydobyć z czarnuszki niezbędne olejki eteryczne. Gotową mieszankę olejów przelej do szklanego słoika.
Wiele chorób, takich jak podwyższone ciśnienie krwi, cukrzyca, reumatyzm, zapalenie zatok, astma, choroby wątroby, infekcje bakteryjne, grzybicze i pasożytnicze, łuszczyca, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc oraz kandydoza, może być leczonych za pomocą czarnuszki, która jest polecana jako remedium.
Olej z czarnuszki charakteryzuje się idealnym składem chemicznym, zawiera ponad 100 substancji aktywnych, które się wzajemnie uzupełniają, takie jak nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy B1, B2, B6, C, E oraz nigelina – gorzka substancja.
Aby zachować świeżość oleju z czarnuszki, należy go przechowywać w lodówce. Zaleca się stosowanie oleju zarówno w przypadkach ostrych i przewlekłych, jak również profilaktycznie. Codziennie, 15 minut przed posiłkiem, powinno się spożywać 1 łyżkę stołową oleju. W przypadku, gdy olej ma gorzki smak, można go popić sokiem z pomarańczy.