Zdrowe jelita dzięki błonnikowi – co warto wiedzieć?

Błonnik pokarmowy nazywa się również włóknem pokarmowym. W organizmie jest to pozostałość komórek roślinnych, które są odporne na działanie enzymów trawiennych. Błonnik w postaci niestrawionej przemierza jelita, by potem ulec degradacji bakteryjnej dopiero w jelicie grubym. Najważniejszy podział błonnika wskazuje na jego rozpuszczalną i nierozpuszczalną postać. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć w kontekście swojego zdrowia.

Błonnik rozpuszczalny i nierozpuszczalny – wszystko, co warto o nim wiedzieć!

Błonnik jest jednym z najważniejszych składników diety. Jego korzystne działanie jest nieocenione, a w organizmie człowieka sam błonnik działa bardzo korzystnie. Błonnik nierozpuszczalny to celuloza i ligniny, zaś błonnik rozpuszczalny to pektyny, czy gumy, jak również śluzy roślinne oraz skrobia oporna.

Korzyści działania błonnika na organizm człowieka jest wiele. Dlatego warto o nim pamiętać w kontekście opracowania wieloaspektowej diety sprzyjającej utrzymaniu zdrowia. Do najważniejszych zalet działania błonnika na organizm człowieka należy wskazać:

  • zwiększenie objętości stolca,
  • obniżenie poziomu cholesterolu,
  • korzystny wpływ na zmniejszenie ilości cholesterolu we krwi,
  • przeciwdziałanie zaparciom, żylakom odbytu oraz nowotworom,
  • zwiększenie poczucia sytości,
  • tworzenie pożywki dla mikrobioty jelitowej.

Jak wprowadzić błonnik do swojej diety – to musisz wiedzieć!

Jeśli chcesz wprowadzić błonnik do swojej diety, ale nie wiesz, jak to zrobić to koniecznie pamiętaj o tym, że najczęstszym źródłem błonnika w diecie w Polsce są produkty zbożowe, owoce i warzywa, a także strączki.

Ilość korzystnego działania błonnika na organizm człowieka jest wpisane w indywidualne oczekiwania, jak również predyspozycje. Jeśli masz wątpliwości, ile błonnika zażyć, by czuć się dobrze to zawsze możesz skorzystać z suplementu.

Suplementacja jest dobrym rozwiązaniem ponieważ nie doprowadza do nadmiernego zażywania błonnika, które to mogłoby mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Jeśli po spożyciu błonnika masz wzdęcia i problemy z wypróżnieniem to prawdopodobnie zażywasz go zbyt dużo i należy wprowadzić w tym zakresie istotne zmiany. Więcej o suplementach z błonnikiem przeczytasz tu: https://wisentlab.com/

Tymczasem zdrowe jelita i prawidłowa praca układu trawiennego to podstawa ku temu, by czuć się dobrze i zdrowo. Mało kto wie, że to właśnie jelita odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Warto o tym pamiętać w kontekście całego układu odpornościowego i pracy mózgu.

Pamiętaj zatem, że błonnik może zapewnić Ci nie tylko korzyści związane z pracą układu trawiennego, ale przede wszystkim dla ogólnego zdrowia organizmu.

To też warto wiedzieć, czyli jak działa błonnik pokarmowy?

Błonnik pokarmowy nierozpuszczalny pełni ważną rolę we funkcjonowaniu układu pokarmowego. Jego zadaniem jest wyregulowanie procesu trawienia i korzystny wpływ na perystaltykę jelit. Jednym z polecanych produktów jest naturalny Inubiotyk Colon, który spełnia wszystkie wymagania odpowiedniego dla naszego organizmu błonnika. Po więcej informacji na jego temat sięgnij tutaj: https://wisentlab.com/inubiotyk-colon-suplement-diety-w-proszku-140-g/

error: Content is protected !!