Transformacja skóry i odchudzanie dzięki jednemu napojowi – Domowa herbata z mniszka lekarskiego to Twoja tajna broń.

Symbolizujący wiosnę, mniszek lekarski, który niegdyś królował w wiankach i uczestniczył w produkcji miodu, obecnie wskazuje na zupełnie inną wartość – jego żółte płatki to zapowiedź korzyści zdrowotnych, jakie niosą ze sobą.

W dziedzinie lecznictwa, mniszek okazuje się być prawdziwym mistrzem – od wspomagania odchudzania, przez pobudzanie metabolizmu, aż po rozwiązywanie problemów związanych ze skórą i trawieniem. Prostym sposobem, aby wykorzystać jego właściwości, jest przygotowanie pysznej herbaty.

Herbata z mniszka lekarskiego przynosi ulgę na wielu frontach:

Zastosowanie wewnętrzne obejmuje:

  • Wspieranie metabolizmu i jego rozpoczęcie,
  • Pomoc w procesie odchudzania oraz detoksykacji,
  • Ulga przy zgadze oraz kłopotach żołądkowo-jelitowych i nerkowych,
  • Wspomaganie zdrowia wątroby.

Używając herbaty zewnętrznie, możemy:

  • Zmniejszyć trądzik,
  • Łagodzić plamy pigmentacyjne i podrażnienia skóry,
  • Zajmować się egzemami i wysypkami,
  • Zajmować się żylakami.

Liście mniszka lekarskiego to skarbnica witamin C i B, prowitaminy A, a także minerałów: potasu, sodu, glinu, miedzi, żelaza, wapnia, krzemu, siarki i fosforu. W liściach można znaleźć także saponiny, gorczycę, chlorofil i inulinę, której stężenie jesienią może sięgać nawet 40%, choć wiosną spada do około 2%.

Przygotowując herbatę z liści mniszka dla zdrowia i pięknej skóry, wystarczy 4 do 10 gramów suszonych liści zalanych 150 ml wody, gotować przez 10 minut i po ostudzeniu pić trzy razy dziennie po jednej szklance. Herbata ta może również służyć jako płyn do stosowania zewnętrznego na problemy skórne. Wzmocniona wersja herbaty skutecznie radzi sobie z egzemą, trądzikiem czy żylakami.

Mniszek lekarski wykorzystywany w odchudzaniu zawiera składniki, które intensywnie pobudzają metabolizm, skutecznie walcząc z nadmiarem tłuszczu, a eksperci od żywienia nie szczędzą mu pochwał, nazywając go królową wiosennej diety.

Herbata na odchudzanie i detoksykację to nic skomplikowanego:

1 łyżeczkę korzenia (świeżego lub suszonego) zalewamy 300 ml wody i pozostawiamy na noc. Rano gotujemy, następnie studzimy i pijemy przyjemnie chłodną, najlepiej kilka łyków przed śniadaniem oraz 20 minut po posiłku. Warto również dodać do niej cynamon lub oregano, pijąc w ciągu dnia. Ta herbata, poza efektem odchudzającym, wpływa korzystnie na przewód pokarmowy, odkwasza żołądek, czyści organizm, a także sprzyja zdrowiu wątroby i nerek.

error: Content is protected !!