5 minut i wszystkie komary znikną: Wykonaj samodzielnie skuteczną pułapkę na komary: Instrukcja.

Lato, piękna pogoda, spacery po lesie, wypady nad wodę i one… krwiopijcze bestie, komary. Które potrafią zniszczyć piękne chwilę w wojnę.

Nocą to samo, spanie przy otwartym oknie kończy się brzęczeniem nad uchem i kilkoma bąblami na całym ciele. Na szczęście są sposoby, które pozwolą w szybki sposób pozbyć się tych niewielkich potworów. Okiennice w oknach nie są w stanie zatrzymać komarów, nie chcesz stosować chemicznych specyfików, to wypróbuj poniższy sposób.

Prosta, tania pułapka, którą będziesz mógł samodzielnie wykonać. Najlepsze efekty daje w zamkniętych pomieszczeniach, ale można ją także wykorzystać na zewnątrz. Jednak w tym przypadku należy zdać sobie sprawę, że skuteczność będzie mniejsza.

Skuteczna pułapka przeciw komarom

Potrzebujesz:

  • 2 łyżki semoliny cukrowej
  • Butelka plastikowa o pojemności 1,5l
  • 1 szklanka gorącej wody
  • Kawałek folii, gazety lub ciemnego materiału
  • 1 łyżeczka suszonych drożdży lub 0,5 kostki drożdży świeżych

Przygotowanie:

Weź ostry nóż i odetnij górę butelki, zachowaj ją. Na dno butelki wleje gorącą wodę. Nie może być cieplejszą niż 30 stopni Celsjusza.

Dodaj cukier, wymieszaj. Drożdże rozrób w niewielkiej ilości ciepłej wody i wleje do butelki, ponownie wymieszaj.

Odciętą część butelki umieść w roztworze, jeżeli będzie się chwiać to możesz ją przykleić.

Taka konstrukcja powoduje uwalnianie dwutlenku węgla tylko przez szyjkę, a owady przebywające w pomieszczeniu rzucają się do pułapki.

Butelkę owiń czarnym materiałem, folią lub gazetą. Na krawędziach przymocuj materiał.

Pułapki umieść w ciemnych miejscach, owady chętnie przylatują do zapachu fermentacji i zacienionych miejsc. Można także schować pułapki na tarasie, niestety efekt wabienia będzie słabszy. Lepkie ścianki uniemożliwiają owadom ucieczkę i w efekcie topią się w roztworze.

Wabik na komary – zasada

Komary są wabione gdy trwa efekt fermentacji i wydzielany jest dwutlenek węgla. Po około tygodniu konieczna jest wymiana pułapki.

Fenomenem pułapki jest fakt, że można ją wykorzystać jako wabik także na szerszenie, muszki owocówki, osy oraz muchy. Do tego celu należy do butelki wlać ciepłą wodę oraz coś słodkiego, owoce, dżem czy miód. Pamiętaj, aby przynęta nie była zanurzoną całkowicie w wodzie. Ten rodzaj pułapki wabi owady do 2 tygodni.

Sztuczka wykorzystywana przez panią Ewę

Pani Ewa swoją pułapkę wykorzystuje tylko w domu. Nie posiada w oknach siatek i nie używa środków chemicznych. Jej sposób jest świetny i można go przygotować w kilka chwil. Do starej, płytkiej miski wlewa się Alpe francówkę oraz wkłada około 20 ząbków czosnku.

 

Taki specyfików może stać całe lato, z czasem brązowieje, ale nie wpływa to na działanie. Pani Ewa przez całe lato ma otwarte drzwi w domku, dzięki specyfikowi żadna osa, komary czy mucha nie jest jej straszna. Gdy Apa wyparuje można dolać jej do miski tak, aby poziom w misce się zgadzał.

Taką pułapkę można umieścić w każdym pokoju beż obaw, że będzie źle oddziaływać na człowieka. Takie rozwiązanie jest nietoksyczne i  pewnością bardziej bezpieczne niż dostępne w sklepach środki chemiczne. 1 litr Alpy wystarczy na całe lato. Spokój gwarantowany, skóra uratowana od bąbli.

Jeżeli masz dosyć małych, brzęczących owadów spróbuj któregoś z wymienionych sposobów.

error: Content is protected !!